CZK
CZ SK
Vyhledávání
Váš košík je úplně prázdný…

Jak vybrat GPS obojek pro psy

GPS obojky pro psy vám posílají do přijímače nebo mobilního telefonu údaje o poloze vašeho čtyřnohého parťáka. V reálném čase vidíte, kde se zrovna nachází. V článku vám poradíme, na co si dát při výběru GPS obojku pozor, jakou technologii zvolit a na které funkce a vychytávky se zaměřit.

Jak funguje obojek GPS pro psy

Pod zkratkou GPS (Global Positioning System) se skrývá celosvětový družicový polohový systém, který umožňuje přesné určení polohy přijímače na zemském povrchu.

Obojek pro psa s GPS vysílá informace o poloze buď pomocí rádiového, nebo GSM signálu. Na mobilním telefonu či přijímači uvidíte polohu sledovaného zařízení na mapě.

Rádiový signál do přírody

Rádiový signál je velice přesný, a to i v oblastech, kde není dostupné mobilní pokrytí. Jeho nevýhodou je dosah do 20 km (členitý terén a překážky ho ještě snižují) a vyšší pořizovací cena. Zařízení s rádiovým signálem nabízí možnost sledování několika psůna jednom přijímači.

GSM komunikace do městských a příměstských oblastí

Obojky pro psy, které se používají k lokalizaci GPS komunikaci, jsou levnější a mají neomezený dosah. Na druhou stranu jsou limitovány mobilním pokrytím, protože používají stejnou technologii jako mobil nebo navigace. U GSM signálu musíte počítat také svyššími provozními náklady (náklady za služby mobilního operátora).

Na co se soustředit při výběru GPS obojku pro psa

Lokalita

V první řadě vybírejte GPS pro psy podle lokality, kde se budete se psem nejčastěji pohybovat. V oblastech, kde je dobrý mobilní signál, zvolte obojek s GSM signálem. Do terénu s horším pokrytím je lepší volbou obojek s rádiovým signálem. Podívejte se také na dosah, čím větší bude, tím lépe.

Velikost psa

Dalším parametrem výběru je velikost vašeho čtyřnohého parťáka. GPS obojek vybírejte podle obvodu krku psa. U některých modelů lze doobjedat menší řemeny.

Výdrž baterie

Výdrž baterie se u obojků uvádí v hodinách. A obecně lze říci, že čím delší doba akceschopnosti, tím lépe pro vás. Na jedno nabití tak zvládnete i několik naháněk. Nejlepší modely vám mohou nabídnout až 40 hodin na jedno nabití.

Výcvikové stimuly

Některé GPS obojky lze využívat jak k určování polohy, tak k výcviku. Pomocí přijímače (ovladače) můžete dát psovi elektro-stimulační impuls nebo akustický signál. Díky tomu GPS model zastane funkci elektrického výcvikového obojku pro psy. Předem si zjistěte, jaké intenzity výbojů lze na obojku nastavit.

Hi-tech modely nabízí také funkci plotu. Psovi tak můžete vytyčit prostor, kde se má pohybovat. Po překročení hranic ho obojek akusticky upozorní, že se má vrátit. Jestli chcete obojek čistě k tréninku poslušnosti, pořiďte si elektrický výcvikový obojek. Nabízí více specializovaných funkcí a vyjde vás mnohem levněji.

Vychytávky

I zde platí, že drobné detaily dělají celek a zpříjemní vám používání.

  • Některé GPS obojky lze na dálku rozsvítit, psa tak uvidíte i v horších světelných podmínkách.
  • Užitečnou vychytávkou je také detekce stání, pokud se pes nehýbe, obojek vás o tom informuje, rychle se dozvíte, že pes dostihl kořist, nebo je zraněný a potřebuje vaši pomoc.
  • Poutko na uchycení na opasek nebo zavěšení na krk vám uvolní ruce
  • Sledování více psů najednou. Pokud si k přijímači pořídíte další GPS obojky, uvidíte na jednom zařízení až 13 psů.

Propojení s mobilem

Některé GPS obojky nabízí možnost propojení s mobilem pomocí aplikace. Pokud to neumožňují, musíte se spokojit se sledováním a ovládáním přes přiložený přijímač. Předem si zjistěte, zda je aplikace kompatibilní s operačním systémem vašeho mobilu.

Jakou značku GPS obojku zvolit

Nejprodávanější značky GPS obojků na trhu jsou Garmin, Dogtra, DogTrace a Tracker. GPS obojky Garmin jsou díky hodinkám této značky považovány za špičku, ale mají své mouchy. Používají vlastní mapy, které nejsou tak aktuální jako Google mapy využívané jinými výrobci, a nové mapy si musíte přikupovat.

Nejlepší variantou (cena:výkon) jsou modely české značky DogTrace, které kombinují výcvikové a GPS funkce. Absolutní špičkou je GPS obojek DogTrace GPS X30T. Pracuje spolehlivě a nabízí spoustu vychytávek.

Potřebujete poradit s výběrem?

Náš tým odborníků je připraven vám s výběrem pomoci.

V rámci tohoto sortimentu vám nejlépe poradí:

+420 723 320 718
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Nebo nám napište e-mail:

Matěj Náhlý
Matěj Náhlý
Jsme tým odborníků
Jsme tým odborníků

s dlouholetou praxí v oboru

Autorizovaný prodejce
Autorizovaný prodejce

značek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a další.

Široký sortiment
Široký sortiment

potřeb pro myslivce od A do Z

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna

s prodejní plochou větší než 400 m2