Pečlivě namíchaná směs aromatických bylin a koření, která dodá vašim pokrmům jedinečnou chuť a vůni. Tato směs je ideální pro přípravu zvěřiny, ale také skvěle dochutí různé druhy masa, jako je hovězí, vepřové nebo drůbeží. Divoké koření se vyznačuje výraznou chutí, která přináší do pokrmů nádech divočiny a přírody.
Vlastnosti:
Aromatická směs: Obsahuje různé bylinky a koření jako jalovec, bobkový list, tymián, rozmarýn, česnek, cibule, pepř a nové koření.
Univerzální použití: Ideální pro zvěřinu, hovězí, vepřové, drůbeží maso a různé dušené pokrmy.
Intenzivní chuť: Dodává pokrmům bohatou a komplexní chuť s nádechem divočiny.
Tipy pro použití:
Zvěřina: Směs je ideální pro přípravu zvěřiny, jako je jelení, srnčí nebo divočák. Potřete maso směsí před pečením nebo dušením, aby získalo intenzivní chuť.
Maso: Použijte směs k dochucení hovězího, vepřového nebo drůbežího masa. Směs můžete přidat přímo na maso nebo do marinády.
Dušené pokrmy: Přidejte divoké koření do dušených pokrmů, jako jsou guláše nebo ragú, pro zvýraznění chuti a aroma.
Polévky a omáčky: Směs je také vhodná pro dochucení polévek a omáček, které podáváte k masovým pokrmům.
Skladování:
Uchovávejte v suchu a chladu: Skladujte koření na suchém a chladném místě, aby si zachovalo svou čerstvost a aroma.
Uzavřený obal: Po otevření skladujte směs v dobře uzavřeném obalu, aby se zabránilo ztrátě kvality a aroma.
Tato směs koření a bylin je určená nejen pro přípravu zvěřiny a divočiny, pečenému kančímu, dančímu, srnčímu, jelenímu masu, na divokou kačenu či bažanta a zajíce, ale také můžeme použít na hovězí a skopové maso, do selských omelet a zapečených brambor i těstovin po myslivecku atd.
Složení: jalovec, sůl do 19%, nové koření, tymián, paprika, bobkový list, oregano, pepř černý, rozmarýn. Obsahovat může stopy sezamu a hořčice, celeru, atd.
Hmotnost: 50g
Recept: Jelení kýta na divoko 800g jelení kýty, 400g rajčat, 1 mrkev, kousek celeru, 4 stroužky česneku, 1 cibule, 3 lžíce hladké mouky, směs divokého koření, 2dl červeného vína, 2dl smetany, 2dl vývaru, petrželová nať, 2 lžíce oleje, sůl, pepř.Prolisovaný česnek smícháme s kořením, zalijeme vínem. Maso nakrájíme na kousky, zalijeme marinádou a necháme 1 den v chladničce. Maso vyjmeme osolíme a opepříme a poprášíme moukou. Na oleji osmahneme pokrájenou cibuli, celer, mrkev, přidáme maso a společně se zeleninou osmahneme. Vmícháme spařená, oloupaná, pokrájená rajčata, podlijeme procezenou marinádou, zalijeme vývarem a dusíme doměkka. Maso vyjmeme, do šťávy přilijeme smetanu, v níž jsme rozmíchali lžíci mouky, krátce prohřejeme, vmícháme nasekanou petrželku a nalijeme na maso. Příloha: hranolky
Bažant na divokém koření 1 bažant, 10dkg slaniny, máslo, směs divokého koření, sůl. Bažanta protáhneme proužky slaniny a lehce osolíme. Část slaniny dáme do břišní dutiny. Opečeme na másle, přidáme koření a pečeme v troubě doměkka za stálého polévání vypečenou šťávou. Starší kus nejprve podusíme v přiklopeném pekáči a potom odklopíme a pečeme dozlatova.
40 Kč
Skladem, u Vás 9. 9. 2025