CZK
CZ SK
Vyhledávání
Váš košík je úplně prázdný…
Potřebujete poradit s výběrem?

Náš tým odborníků je připraven vám s výběrem pomoci.

V rámci tohoto sortimentu vám nejlépe poradí:

+420 724 240 827
Po–Pá (8:30 – 16:30)

Nebo nám napište e-mail:

Aleš Náhlý
Aleš Náhlý

Malorážka Sako - Quad Hunter Pro

Kód: S1705LL20HP
Opakovací malorážka SAKO QUAD je jedinečným systémem vyráběným světoznámou finskou zbrojovkou SAKO, výrobcem kulovnic světoznámých značek...    Více
Objednáno u dodavatele, možnost předobjednat
Pouze k osobnímu odběru
30 990 Kč
25 612 Kč bez DPH
Prodej možný pouze se zbrojním průkazem
Malorážka Sako - Quad Hunter Pro
Malorážka Sako - Quad Hunter Pro
Objednáno u dodavatele, možnost předobjednat
30 990 Kč

Popis a parametry

Opakovací malorážka SAKO QUAD je jedinečným systémem vyráběným světoznámou finskou zbrojovkou SAKO, výrobcem kulovnic světoznámých značek Sako a Tikka. Firma SAKO zachytila včas nový trend v oblasti vývoje a výroby nových ráží malorážkového střeliva a s invencí sobě vlastní uvedla jako první na světové trhy malorážkovou opakovací kulovnici s možností jednoduché výměny hlavní – SAKO QUAD. Kulovnice SAKO QUAD nejsou pouhou “dvaadvacítku” za levné peníze, ale je to plnohodnotná kulovnice v kvalitě, kterou očekáváte od firmy SAKO. 

Malorážky SAKO QUAD lze dodat v rážích .22LR / .22WMR / .17HMR / .17Mach2 nebo jako komplet vybavený všemi čtyřmi hlavněmi (SAKO QUAD COMBO).

Vysoce přesné a trvanlivé hlavně kulovnic SAKO QUAD jsou vyrobeny kováním za studena na trnu, do pažbení jsou osazeny jako volně plovoucí. U této kategorie zbraní se jedná o věc nevídanou, která umožňuje vysoce přesnou střelbu bez vibrací. Hlavně je možno na přání osadit mířidly s ochranným tunelem. Ústí hlavně je opatřeno závitem, který umožňuje použít například úsťovou brzdu. Standardní délka hlavní je 56cm, bez ohledu na zvolenou ráži. Protože se jedná o kulovnici s výměnnými hlavněmi, jsou jednotlivé hlavně identifikovány barevným pruhem, aby nedošlo k jejich případné záměně. Hlavně lze vyměnit velmi jednoduchým způsobem pomocí nástroje (klíče), který je ve standardní výbavě kulovnic SAKO QUAD COMBO.

Označení hlavní je následující:
.22LR – zelený
.22WMR – žlutý
.17HMR – oranžový
.17Mach2 – modrý

Kulovnice SAKO QUAD mohou být zapažbeny buď do ořechového pažbení s lícnicí Monte Carlo a olejovaným povrchem (SAKO QUAD HUNTER PRO) nebo do synthetického pažbení, které je standardně zesíleno skelným vláknem (SAKO QUAD SYNTHETIC). Všeobecně je design pažbení velmi moderní s výraznou rybinou pro perfektní úchop.

Systém kulovnic SAKO QUAD je klasickým systémem využívající odsuvného válce (modifikovaný systém Mauser – SAKO POB-4). Systém je uzamčen do hlavně pomocí dvou uzamykacích ozubů, zdvih závěru je 50º. Pouzdro závěru je na horní ploše opatřeno rybinou sloužící k upevnění montáže.

Spoušťový systém kulovnic SAKO QUAD je totožný se spoušťovým systémem použitým pro kulovnice SAKO 75/85. Váha spouště je nastavitelná v rozmezí od 1,0 do 2,0kg. Kulovnice SAKO QUAD může být vybavena na přání tlačným napínáčkem (příplatková výbava). Pojistka, která uzamyká jak spoušť, tak i závěr je umístěna na pravé straně za klikou závěru. Kvalita spoušťového mechanizmu a možnost jeho výbavy napínáčkem je rovněž v této kategorii věcí málo obvyklou.

Zásobníky kulovnice SAKO QUAD jsou na dně označeny tak, aby barevně odpovídaly označení hlavní. Zásobníky jsou společné pro ráže .22LR /17 Mach2 a 22WMR/17HMR. Kapacita základních verzí zásobníků je 5 ran. Příplatkově lze objednat zásobníky o kapacitě 10 ran (ráže 17) nebo 9 ran (ráže 22). Kulovnice SAKO QUAD může být dodána v provedení bez mířidel nebo s hledím a muškou chráněnou tunelem na hlavni (hlavních). Specialitou jsou kulovnice SAKO QUAD VARMINT / SAKO QUAD HEAVY BARREL osazené těžkou volně plovoucí hlavní. Malorážka SAKO QUAD nebo systém SAKO QUAD COMBO je unikát a “Rolls Royce” mezi zbraněmi své třídy.

Parametry: 
Váha: 2,60 Kg
Ráže (stoupání drážek): .22 LR (16,5")
Pažba: Ořechové dřevo
Podávací zařízení: Zásobník
Mířidla: Hledí a muška chráněná tunelem
Spoušť: Stavitelná spoušť
Hlaveň kovaná free float
Kapacita zásobníku 5
Celková délka: 1010 mm
Délka hlavně: 560 mm

Parametry k produktu

Výrobce:
Barva:

Produkt se nachází v těchto kategoriích

Výrobce

Výrobce loveckých a sportovních kulovnic A loveckého a sportovního střeliva. Společnost SAKO Ltd. je součástí nadnárodního impéria BERETTA.

Vysoké renomé opakovacích kulovnic finské firmy SAKO je celosvětově velmi dobře známé, protože konstrukce kulovnice SAKO 85 lze dnes obecně označit za vyvrcholení vývoje válcového otočně odsuvného závěru kulovnice.

Kvalita strojírenské výroby je pro SAKO pověstná a tak nejen dokonalá konstrukce, ale i zpracování, jakost materiálů a rozsah sortimentu – od malorážky SAKO QUAD přes „plnohodnotné“ kulovnice TIKKA T3 a SAKO 85 až po odstřelovací pušku SAKO TRG. Toto všechno udržuje dlouhodobě finské zbrojní továrně pozici světové špičky v oboru opakovacích kulovnic.

Pro tuto opravdu výjimečnou továrnu se tedy stalo otázkou vlastní hrdosti, nabídnout uživatelům také STŘELIVO pod zančkou SAKO, které svou kvalitou plně odpovídá vrcholovému postavení zbraní SAKO. A souběžná výroba špičkových nábojů a zbraní takříkajíc pod jednou střechou, to opravdu není jednoduchá věc. Nejdříve to byly lovecké náboje s poloplášťovými střelami klasické konstrukce a s nástupem řady odstřelovačských pušek SAKO TRG, pak přibyly i extra přesné laborace pro střelbu na velké vzdálenosti. Díky kvalitě se po prvotním úspěchu na trhu výroba dále rozvinula a sortiment se podstatně rozšířil. Firma SAKO následně zkonstruovala své vlastní moderní lovecké „chytré“ střely s řízenou deformací a vyvinula propracovaný systém přesných a výkonných laborací, v široké škále populárních ráží. Některé komponenty svých nábojů také přebírá od vyhlášených specializovaných výrobců, aby byla její nabídka skutečně komplexní. Výroba munice SAKO je od počátku vyjímečná pečlivostí, důslednou mezioperační kontrolou a perfekcionizmem snad až do krajnosti. Ve srovnání s více komerčními „velkými“ muničkami se jedná o výrobu, kde se stále dělá maximum pro zachování „čistého štítu“ a dobrého jména firmy. Výroba munice ve firmě SAKO proto připomíná spíše jakousi zakázkovou „velkolaboratoř“, určenou pro kompletaci toho nejlepšího. Pokud je tedy střelec nebo lovec tak náročný a nekompromisní, že volí jedině zbraň Sako, stává se pro něj i munice Sako jedinou a nutnou samozřejmostí.

Podobné produkty

Jsme tým odborníků
Jsme tým odborníků

s dlouholetou praxí v oboru

Autorizovaný prodejce
Autorizovaný prodejce

značek Swarowski, Leica, Zeiss, Blaser, Hikmirco a další.

Široký sortiment
Široký sortiment

potřeb pro myslivce od A do Z

Kamenná prodejna
Kamenná prodejna

s prodejní plochou větší než 400 m2