Provozní doba prodejny:
Po-Pá 8:30 - 16:30 hod.

Prodejna:
Radniční náměstí 30,
739 34 Šenov


Kontaktní osoby:
Aleš Náhlý 
Tel.: (+420) 724 240 827
Renáta Náhlá
Tel.: (+420) 792 337 971
Matěj Náhlý
Tel.: (+420) 723 320 718
Objednávky
Tel.: (+420) 606 591 877


Fakturační adresa:
VIA VENANDI s.r.o.
Okružní 153, 739 34 Šenov
Tel.: 724 240 827


IČO: 06984622
DIČ: CZ06984622


E-mail: info@e-myslivost.cz
www.e-myslivost.cz

Tento web používá cookies,
více informací zde.

Výstava "Die Hohe Jagd & Fischerei“ Salzburg, 19.-22. 2. 2015

Ve dnech 19-22.2. 2015 se konal v rakouském městě Salzburg veletrh pro myslivost, lov a rybářství Die Hohe Jagd & Fischerei. Jako hlavní událostí veletrhu bylo představení nové modelové řady Sauer 404 a spousta dalších novinek z oblasti myslivosti. Samozřejmostí byla také opravdu úchvatná výstava preparátů zvířat z celého světa. Naše firma tento veletrh navštívila, aby ani nám neutekly některé novinky a inovace ze světa myslivosti, abychom navázali nové kontakty a mohli vám vždy nabídnout aktuální a nejnovější zboží.


Die Hohe Jagd & Fischerei - Celosvětový veletrh se jako již  každoročně uskutečnil v Rakouském městě Salzburg letos již po dvacáté sedmé. Celkem jsme mohli shlédnout přes  500 vystavovatelů  především z oblasti myslivosti,  zbraní, rybářství, outdoorového vybavení a také prodejce vozidel do terénu. Jako již každoročně se výstavy zúčastnilo několik desítek tisíc lidí z celého světa. Nedílnou součástí výstavy je také módní přehlídka mistrů kožešnického řemesla Red Fox Austria Award a také nepřeberné množství loveckých cestovních kanceláří! 


 

Celosvětová špička - Veletrh vždy nabízí unikátní možnost navštívit stánky všech předních světových značek. Výstavy v Salzburgu se zúčastnily například firmy, Mauser, Sauer, Blaser, Steyr Mannlicher, Schmidt & Bender, Meopta, Zeiss, Nikon a spousta dalších významných firem. Obrovskou výhodou veletrhu je možnost všechny výrobky vyzkoušet, otestovat, nebo také nechat si je předvést přímo od vystavovatelů. My tuto možnost využili hlavně u naprosté novinky a nejočekávanější zbraně výstavy - Opakovací kulovnice Sauer 404.

                    

Opakovací kulovnice Sauer 404 - Naprostá novinka letošního roku, nový model opakovací kulovnice předního výrobce loveckých zbraní Sauer. Zbraň přináší spoustu nových moderních prvků, ať už zmíníme polohovatelnou spoušť, nebo její nastavení citlivosti, či unikátní klíč, kterým lze vše na zbrani nastavit přesně podle potřeby majitele. Určitě je třeba zmínit i nové řešení  pojistky (která současně natahuje bicí mechanismus), která je úplně jiná než u předchozího modelu 202. Pojistka a napínání mechanismu je umístěno na pouzdře závěru a lze jej použít bez přehmátnutí ruky, tento systém  používají také kulovnice značky Blaser například model R8.  Všechny tyto prvky jsme si nechali předvést od vstřícných vystavovatelů a vyzkoušeli v praxi. Naše pocity: Zbraň je vyladěná do posledního detailu, má  propracovaný desing ve všech provedeních (Classic, Elegnace, Classic XT ). Obrovský posun vidíme hlavně v nové pojistce, která má plynulý chod a lze ji jednoduše odjistit i zajistit. Z praktických důvodů je třeba připomenout, že při odjišťování či zajišťování není potřeba přehmatávat rukou, což vede k celkovému zrychlení reakce před střelbou a naprosto intuitivnímu používání. Další nový prvek - nastavení citlivosti spouště je uschován pod předpažbím zbraně,  pro změnu citlivosti je třeba zbraň tedy rozložit. K tomu všemu slouží unikátní klíč, který je umístěn v předpažbí a je spojen s poutkem pro připevnění řemenu. Zbraň rozložíme takřka okamžitě, klíč zasuneme do patřičného otvoru s označením citlivosti spouště a pouhým otočením změníme citlivost spouště na 4 možné úrovně (550 g, 750 g, 1000 g a 1250 g). Stejným klíčem lze také vyměnit hlaveň. Poslední nový prvek zbraně, který zmíníme je nová spoušť Sauer Quattro. Spoušť lze nastavit v rozsahu až 8 mm v podélném směru včetně možnosti natočení až o 5 stupňů vlevo i vpravo. Pro nastavení polohy spouště již používáme imbusový klíč, který je přibalen ke zbrani zvlášť. 

Ve zkratce - Sauer 404 -  Moderní kulovnice, která je opatřena spousty moderními inovacemi, které jsou zároveň úplnou novinkou u firmy Sauer. Prvky jsou určitě praktické a usnadní lovci střelbu a používání kulovnice, na druhou stranu nejsou časem prověřené a my můžeme pouze spekulovat, zda se nebudou kazit - známe pořekadlo říká:  "I mistr tesař se někdy utne." Snad se toto pořekadlo v tomto případě nenaplní a tahle překrásná kulovnice si najde spoustu spokojených uživatelů. 

 
 
                            
 
Autor: Admin e-myslivost.cz | Počet přečtení: 5045x

Přehled dalších článků