Provozní doba prodejny:
Po-Pá 8:30 - 16:30 hod.

Prodejna:
Radniční náměstí 30,
739 34 Šenov


Kontaktní osoby:
Aleš Náhlý 
Tel.: (+420) 724 240 827
Renáta Náhlá
Tel.: (+420) 792 337 971
Matěj Náhlý
Tel.: (+420) 723 320 718
Objednávky
Tel.: (+420) 606 591 877


Fakturační adresa:
VIA VENANDI s.r.o.
Okružní 153, 739 34 Šenov
Tel.: 724 240 827


IČO: 06984622
DIČ: CZ06984622


E-mail: info@e-myslivost.cz
www.e-myslivost.cz

Tento web používá cookies,
více informací zde.

Test - Mobilní posed - Hochwald 450

Test - Opravdu mobilní posed Hochwald 450
Když se řekne "mobilní posed" každý myslivec si představí určitou podobu přenosného posedu z které lze pozorovat, lovit nebo fotit zvěř v přírodě. Určitě se Vám již stalo, že jste obeznali zajímavou trofejovou zvěř a nikde v blízkosti se nenacházel žádný posed nebo sedačka. Přesně proto je vhodný mobilní posed, který můžete postavit ke každému ochozu zvěře nebo na místo kde se daná zvěř vyskytuje. My jsme se rozhodli vybrat z naší nabídky, podle nás ten nejmobilnější a trošku ho pro Vás otestovat. Jak se říká, aby jste nemuseli kupovat zajíce v pytli.

 
Hlavními parametry pro určení "Nejmobilnějšího posedu" byly:
  1. Poměr velikosti v rozloženém a složeném stavu.
  2. Složitost montáže a demontáže (počet použitého nářadí)
  3. Váha a jednoduchost přenosu
  4. Pohodlí, jednoduchost lovu 

Mobilní posed Hochwald 
Mobilní posed Hochwald je opěrný posed, který je tvořený teleskopickým žebříkem, díky kterému spadá mezi nejskladnější mobilní posedy. Výrobce jej nabízí ve dvou výškových provedeních. Maximální výška sedáku  modelu Hochwald 390 je 310 cm  a u modelu Hochwald 450 je to dokonce 370 cm, což je opravdu dostačující výška pro veškeré použití. Čísla v názvu modelu (390,450) udávají výšku očí u průměrně vysokého člověka. Cena modelu Hochwald 390 je 10500,- Kč vč. DPH a modelu  Hochwald 450 je 11300,- Kč vč. DPH.

1. Poměr velikosti v rozloženém a složeném stavu.
První parametr pro určení nejmobilnějšího posedu je jasný pro zajištění mobility, musí být posed dostatečně skladný, ale zároveň musí být i dostatečně velký po jeho rozložení. Náš testovaný model splnil obě tyto podmínky opravdu na jedničku. Složený posed Hochwald 450 dosahuje opravdu malých rozměrů hlavně díky teleskopickému žebříku, který se zasouvá sám do sebe a promyšlenému složení sedačky dosahuje ve složeném stavu rozměrů: 100x78x14 cm. Takto složený posed se bez problémů vejde do zavazadlového prostoru i opravdu malého auta (na fotkách níže je posed v kufru malého městského hatchbacku). V rozloženém stavu dosahuje posed Hochwald 450 až do výšky 3,7 metrů.


 
2. Složitost montáže a demontáže (počet použitého nářadí)
Další z parametrů pro výběr nejmobilnějšího posedu je bezpochyby jeho montáž a demontáž. Posed třeba může být v rozloženém stavu opravdu malý a skladný, ale pokud pro jeho postavení potřebujete hromadu nářadí,  tři pomocníky a složitý návod je jeho mobilnost pryč. V rychlosti nebo chcete-li  v  jednoduchosti montáže je námi vybraný posed zase jedničkou mezi mobilními posedy. Bez použití jakéhokoli nářadí, pomocníků nebo návodu postavíte tento mobilní posed během minuty! 

Montáž posedu:
 Montáž je úplně jednoduchou záležitostí. Rozložíme sedačku kolmo k žebříku (díky pístu  to půjde velice snadno) a vytáhneme nejvyšší schůdek teleskopického žebříku - tím se sedačka zaaretuje. Povolíme velké matice a přetočíme opěrku pro zbraň před žebřík. Zvedneme opěradlo sedačky a teď již stačí jen vysunovat jednotlivé schůdky do požadované výšky. Teď nastává kámen úrazu, posed je nyní třeba dobře ustavit, pod dostatečným úhlem opřít tak, ať je celým ozubem opřený o strom. Opatrně vylezeme na žebřík a kolem stromu obepneme popruhem  a pořádně přikurtujeme (kurt i popruh je součástí posedu). Na tuhle fázi by se hodil pomocník, který by podržel žebřík aby se nevyvrátil, ale při troše šikovnosti to zvládnete i sami. Posed je připraven k použití a je natolik stabilní, že na něm můžeme "tancovat". Naše doporučení: pokud chcete posed nechat několik dní na jednom místě je vhodné ho ke stromu uzamknout pomocí lanového zámku. (viz odkaz na konci článku) 

      


Video z montáže posedu Hochwald 450:
Demontáž posedu: Pokud již byl lov úspěšný, nebo jen chceme posed přemístit na jiné místo musíme posed sbalit. Demontáž je podobná jako montáž jen v opačném pořadí. Povolíme kurt a opatrně slezeme z posedu dolů. Spouštíme jednotlivé schůdky pomocí dvou aretačních kolíků na každém schůdku (Pozor na prsty!). Posed spustíme až na nejnižší možnou velikost zavřeme opěradlo a stáhneme sedačku do stejné roviny jako žebřík. Nyní jen srovnáme do stejné roviny i opěrku pro zbraň a posed je připraven k transportu. 

Video z demontáže posedu Hochwald 450: 

  3. Váha a jednoduchost přenosu
Váha díky hliníkové konstrukci žebříku a lehkých, ale taky pevných materiálů sedačky je u modelu Hochwald 450 pouze 18,5 kg. To je v poměru k výšce rozloženého posedu jedna z nejlepších hmotností mobilních posedů na trhu. Pro přenos lze zakoupit batoh speciálně navržený pro tento posed. Batoh totiž neplní pouze úlohu batohu pro přenos, ale dá se také použít jako zástěna na již rozložený posed. Do batohu tak můžete vkládat věci jako do velké  kapsy. Batoh použitý jako zástěna má obrovskou výhodu, jelikož zakrývá přes 2/3 těla a tak lehké vrtění nebo pohyb nebude na posedu vidět. Přenos skoro 19 kilového posedu v batohu není žádná hrůza, váha se rozloží na celé ramena, potažmo záda a dá se tak s posedem ujít i několik stovek metrů klidně i do kopce. Proto ke koupi posedu batoh určitě doporučujeme zakoupit také! 

    


4. Pohodlí, jednoduchost lovu
K čemu by byl myslivci mobilní posed, kdyby byl nepohodlný, a po dvou hodinách by šel s "vysezeným zadkem" domů. U námi testovaného posedu je sedačka tvořena z překližek, které jsou potažené polstrovaným sedákem z vodě odpudivého materiálu maskované barvy. Sedák při dlouhodobé instalaci posedu na jednom místě můžeme ochránit před vodou tak, že sklopíme opěradlo, a překryjeme sedací část a ta bude chráněna před vodou. Sedací část je dostatečně prostorná, takže nehrozí, že by mohutnější myslivci měli problém se do sedačky vlézt.  Samozřejmostí jsou opěrky pro ruce. Dalším velkým pomocníkem jsou háky pro bezpečné odložení zbraně, a tak po celou dobu lovu bude mít myslivec obě ruce volné. Ohrádka (opěrka pro zbraň) je polohovatelná a polstrovaná, takže si jí každý může upravit pro svojí výšku a maximální pohodlí. 

 
 


PLUSY                                                                               MÍNUSY
- Rychlé složení a rozložení posedu                             - Nestabilita před upevněním
- Jednoduchá manipulace pro jednu osobu               - Stříbrná barva žebříku
- Možnost různého nastavení výšky posedu                - Lehce hlasité balení posedu (viz video.)
- Velká stabilita po řádném přikurtování
- Kvalitní příslušenství (batoh,zámek)
- Jednoduchý přenos, díky nízké váze a rozměru
- Pohodlná a prostorná sedačka
- Měkké úchyty na zbraň
- Dodáváno včetně kurtu
- Délka kurtu i na opravdu hrubé stromy.

Shrnutí: 
Mobilní posed Hochwald jak náš test ukázal, je opravdu mobilní. Ve všech ohledech opravdu vyniká a je promyšlený do posledního detailu, ale abychom jen nechválili stinnými stránkami je barva žebříku, která určitě hned  na první pohled spoustu myslivců odradí. Můžeme říct, že po dlouhodobějším používání jsme si jisti, že zvěři tahle barva nevadí, a i tak ostražitá zvěř jako je zvěř vysoká nám chodila přímo pod posedem jako by se nic nedělo. Druhým nešvarem posedu je nestabilita před ukurtováním ke stromu, než posed pořádně ke stromu připevníme kurtem je posed lehce vratký a je opravdu důležité jej stabilně ustavit a pod dobrým úhlem opřít. Když ale všechny tyto aspekty, výhody a nevýhody sečteme a podtrhneme, dostáváme se do vysokých kladných čísel. A to je dobře! Celkově v našem testu udělujeme 95% ze 100%.Odkaz na zmíněné zboží:
 
Autor: Admin e-myslivost.cz | Počet přečtení: 14878x

Přehled dalších článků

Vložit příspěvek do diskuze

 

stránka1 [1Celkem příspěvků: 4

Izer

dne: 17.12.2014
Natom videu mohli ukazat jak se to prikurtuje :- to musi byt dost neohrabane...

E-myslivost

E-Mail: e-myslivost@email.cz | dne: 20.08.2014 | předmět: Barevná úprava
Dobrý den, spousta našich zákazníku, kteří také posed vlastní se snažil různě nohy obarvit. Problém je v tom, že tím jak se nohy do sebe zasouvají buď barvu seškrábou, nebo je zasouvání a vysouvání těžší. Co se týče záruky pokud nedojde k nějakému poškození při obarvení neměl by nastat problémposed jsme zatím nikdy nereklamovali.. Zákazníci ten to problém taky řeší tím, že po instalaci posedu z vrchu spustí pruh maskovací látky a je po problému.

Stanisla Vajda

dne: 15.08.2014 | předmět: Hochwald 450
So všetkým súhlasím ako je v opise posedu, a to mínus za farebnú úpravu rebríku je oprávnené. Posed vlastním a už som ho pár krát vyvetral. Pokial nie je schovaný v nejakom podraste tak ten rebrík spolahlivo všetko zradí. Možno ak bude na nejakom mieste dlhší čas, tak ho zver opozerá a nebude problém, ale v tom prípade nepotrebujem ľahko prenosný posed. Proste absencia farebnej úpravy je problém - ale dá sa riešiť, len neviem čo na to záruka???

Lukáš

E-Mail: Lukisssss@seznam.cz | dne: 16.06.2014 | předmět: Posed
No vypadá to velice zajímavě..

stránka1 [1Celkem příspěvků: 4